Zakup ramy na zamówienie: czy to możliwe?

Dekoracja ściany w formie obrazu, zdjęcia, reprodukcji, ryciny, mapy, plakatu czy nawet T-shirtu wymaga dobrej oprawy tak, by nasza ozdoba uzyskała jak najlepszą ekspozycję. Co jest taką oprawą? Oczywiście ramka do obrazów! By ją kupić, najprościej jest udać się do marketu budowlanego lub sklepu ramiarskiego i próbować dobrać gotową ramę do obrazów stosownie do wymiarów oprawianej ozdoby. Co jednak, gdy ozdoba jest nietypowych wymiarów? Albo – co gorsza – możemy dobrać ramę do wymiaru, ale jej listwy ramowe nijak nie pasują do naszego wystroju wnętrza? Wówczas powinniśmy zakupić ramę na zamówienie.

Rama na zamówienie – kiedy kupić?

Wstępnie już wiemy: ramę na zamówienie kupujemy do ozdoby o niestandardowych rozmiarach i w przypadku dobrania stylu wykończenia listew ramowych do danej aranżacji mieszkania. A kiedy jeszcze warto? Z pewnością, gdy oprawić chcemy obiekt nietypowy, do którego tradycyjna rama nie będzie pasować. Są to m.in. obiekty wymagające oprawy przestrzennej (zasuszone rośliny lub owady), ponadto po ramy na zamówienie sięgniemy przy oprawie haftów, ułożonych puzzli czy wycinanek. Dobrze dobrana rama potrafi też oszukać oko obserwatora, a przy jej pomocy możemy optycznie wyeksponować i powiększyć drobny przedmiot lub subtelnie zmniejszyć zbyt duży. Po ramy na zamówienie wreszcie sięgniemy, gdy... nie wiemy, jakie listwy ramiarskie dobrać do naszego obiektu.

Jak zamówić ramę do obrazu?

W dobie dokonywania zakupów przez internet można w ten sposób zamówić również ramę do obrazu. Jest to wygodne rozwiązanie, ale wymagające nieco zaangażowania: najlepiej jest oczywiście zobaczyć oprawiany przedmiot na własne oczy. Jeśli to niemożliwe – trzeba będzie zadzwonić i skonsultować się z producentem listew ramiarskich, następnie jak najdokładniej opisać oprawiany przedmiot, pokój w którym będzie wisieć, kolor ściany itp. Dobrze jest podać wymiary przedmiotu i dodatkowo – wysłać jego fotografię do sklepu ramiarskiego. Potem wystarczy już tylko zabezpieczyć i wysłać sam przedmiot i czekać na jego odbiór.