Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Rama obrazu ma za zadanie wyznaczyć jego granice, podkreślić zalety dzieła, odpowiednio skadrować i w rezultacie powyższych pomóc w jego odbiorze, a ponadto zabezpieczyć i ochronić obraz przed zniszczeniem. Głównym elementem ramy obrazu są listwy. Listwy ramiarskie możemy podzielić według szeregu kryteriów, m.in. ze względu na typ materiału wykonania, sposób zdobienia, rodzaj profilu listwy, metody łączenia listw czy przeznaczenie ramy. W niniejszym artykule przybliżamy nieco to zagadnienie. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Rama obrazu nie jest tylko dodatkiem, który ma ochronić nasze dzieło przed zniszczeniem czy uszkodzeniem. To również jest element wpływający na odbiór wizualny całości kompozycji. Dobrze dobrana rama wydobędzie z eksponowanego dzieła jego walory, sama zaś pozostając nieco na drugim planie. W niniejszym wpisie zastanawiamy się, jak rama może wpłynąć na wrażenia wizualne odbiorcy.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Dekoracja ściany w formie obrazu, zdjęcia, reprodukcji, ryciny, mapy, plakatu czy nawet T-shirtu wymaga dobrej oprawy tak, by nasza ozdoba uzyskała jak najlepszą ekspozycję. Co jest taką oprawą? Oczywiście ramka do obrazów! By ją kupić, najprościej jest udać się do marketu budowlanego lub sklepu ramiarskiego i próbować dobrać gotową ramę do obrazów stosownie do wymiarów oprawianej ozdoby. Co jednak, gdy ozdoba jest nietypowych wymiarów? Albo – co gorsza – możemy dobrać ramę do wymiaru, ale jej listwy ramowe nijak nie pasują do naszego wystroju wnętrza? Wówczas powinniśmy zakupić ramę na zamówienie.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Ciężko wyobrazić sobie eleganckie wnętrze bez dekoracji na ścianach. W domach, mieszkaniach a także miejscach publicznych jak muzea, galerie czy restauracje, obrazy lub plakaty stanowią nieodłączny element aranżacji. Sam obraz jest oczywiście najważniejszym elementem dekoracyjnym, jednak istotną jego część stanowi sama rama i sposób mocowania do ściany. Odpowiednie zawieszki do obrazów pozwalają na stabilne przytwierdzenie dzieła sztuki do powierzchni a także zabezpieczają obraz przed zniszczeniem czy upadkiem. Warto przyjrzeć się dostępnym na rynku rozwiązaniom i wybrać takie, które spełnia nasze oczekiwania.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Rodzajów oprawianych w ramy obiektów jest wiele: oprawić można obrazy olejne, akwarele, gwasze, ryciny, rysunki, mapy, grafiki, plakaty, obiekty trójwymiarowe, papirusy, wycinanki, tkaniny, zdjęcia, można nawet ozdobić ściany samymi ramami... Tylko jak je właściwie dobrać? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Gotowe ramy do obrazów to rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością dopasujecie Państwo ramę do swojego obrazu czy fotografii. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku, gdy posiadają Państwo obraz w standardowych rozmiarach lub w innym rozmiarze dostępnym w naszym asortymencie.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Ramy aluminiowe cechują się prostotą i delikatnością. Dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz, gdzie można używać ich do oprawy obrazów, plakatów, zdjęć czy dyplomów. Ponadto świetnie eksponują sztukę współczesną i wydobywają z abstrakcji niepowtarzalną wartość artystyczną, tworząc kompozycję przenikającą całą aranżację pomieszczenia. Nadają mieszkaniu niepowtarzalny charakter.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Dobrze dobrana rama ustala płaszczyznę obrazu i zabezpiecza dzieło przed uszkodzeniem. Wyznacza kadr, który skupia uwagę obserwatora, a także wydobywa z obrazu walory artystyczne i wzmacnia przekaz. Z tego powodu oprawa obrazu powinna być przemyślana. Na rynku dostępne są różne rodzaje ram zaczynając od drewnianych (drewno surowe, bejcowane, pokryte fornirem), a kończąc na lekkich i bardziej odpornych na uszkodzenia, ramach wykonanych z aluminium. Ponadto wachlarz cen jest całkiem szeroki. Wszystko uzależnione jest od tego, z jakiego materiału rama powstaje. Drewno importowane z Włoch, Hiszpanii czy Ameryki skutecznie winduje cenę. Nie bez znaczenia pozostaje ornamentyka, która podkreśla symbolikę obrazu. Najwyższe ceny osiągają ramy drewniane rzeźbione ręczne, pokryte płatkami złota. Standardem jest to, że do każdego produktu wstawiany jest tzw. krokodyl, czyli popularnie zwana zawieszka.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Rama do obrazu wydaje się dość nieskomplikowaną konstrukcją, zwykle traktowaną jako pewien dodatek do obrazu na płótnie lub papierze.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Jak wyeksponować dyplomy?

8 lis 2018 13:16:58

Różnego rodzaju dyplomy, świadectwa i certyfikaty są nie tylko zaświadczeniem, że dana osoba ma kompetencje do wykonywania jakiejś czynności, ale mogą być również wspaniałym narzędziem marketingowym. Klientki prędzej zaufają kosmetyczce czy manicurzystce, która ukończyła wiele różnych kursów, niż osobie, która może pochwalić się tylko ukończeniem szkoły kosmetycznej. Dlatego właśnie w wielu punktach usługowych ich właściciele z dumą prezentują swoje osiągnięcia i chętnie wieszają dyplomy na ścianach.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  • brand
loader
loader
img