Lustro może być wyłącznie funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza.

Oprawione jednak w estetyczną, dekoracyjną ramę, stanie się ważnym detalem w aranżacji całego pomieszczenia.

Jeśli jesteś typem domowego majsterkowicza, możesz spróbować podjąć się oprawienia lustra w ramę samodzielnie.

Jak to zrobić?

Najpierw wybierz materiał, w jaki chcesz oprawić lustro

Wybór materiałów, których możesz użyć do oprawienia lustra w ramę, jest bardzo duży: od metalu, przez płytę  mdf, po tekstylia czy drewno. 

My polecamy drewno: proces oprawiania lustra w taką ramę jest bardzo prosty, a jego efekt olśniewający.

Przygotuj cztery drewniane listewki, w wymiarach o dwa, trzy centymetry dłuższych niż wymiary lustra, oraz odpowiednio duże pleksi.

Szeroki wybór różnego rodzaju listew o dowolnych wymiarach, kształcie i rodzaju wyżłobień, znajdziesz w naszej ofercie. Nasi pracownicy z pewnością doradzą ci, które listwy będą najlepsze na zaprojektowaną przez ciebie ramę do lustra.

Kolejno przygotuj lustro do obramowania

Następnie ułóż lustro na ziemi i przyłóż do niego listwy, aby zaznaczyć miejsca cięcia drewna. Potem w listwach wydrąż dłutem płaski otwór, aby listwy się stykały. Jeszcze przed złożeniem listew w ramę, należy je zabejcować bejcą, następnie lakierem.

Jak oprawić lustro w ramę?

Po wyschnięciu lakieru przyklej lustro do pleksi, a potem przymocuj do niego deski, ze szczególnym naciskiem na miejsca łączenia się listew.

Lustro w drewnianej ramie będzie idealnym dodatkiem do rustykalnego sposobu zaaranżowania pomieszczenia. Sprawdzi się z drewnianą podłogą lub drewnianymi szafkami w łazience. Doskonale pasuje do wnętrz tradycyjnych i klasycznych.

Z drugiej strony takie lustro może stanowić ciekawe urozmaicenie wnętrza nowoczesnego i towarzyszyć na przykład szafkom w łazience, lakierowanym na wysoki połysk.

Współczesne trendy, związane ze sposobami aranżacji wnętrz, dopuszczają bowiem mieszanie różnego rodzaju stylów, na przykład rustykalnego oraz bardzo nowoczesnego.