Ramy aluminiowe cechują się prostotą i delikatnością. Dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz, gdzie można używać ich do oprawy obrazów, plakatów, zdjęć czy dyplomów. Ponadto świetnie eksponują sztukę współczesną i wydobywają z abstrakcji niepowtarzalną wartość artystyczną, tworząc kompozycję przenikającą całą aranżację pomieszczenia. Nadają mieszkaniu niepowtarzalny charakter.

Pochodzenie aluminium

Ramy aluminiowe wykonane są z odpornego na uszkodzenie materiału, który dodatkowo cechuje się niespotykaną lekkością. Dzięki temu nawet wielkoformatowe obrazy są łatwe do powieszenia i nie istnieje ryzyko ich uszkodzenia. Aluminium pozyskiwane jest z boksytu w wyniku nowoczesnych technik obróbki. Łatwo poddaje się ono kształtowaniu w procesach szlifowania, polerowania, szczotkowania czy anodowania, w wyniku których pozyskiwana jest unikalna struktura materiału i koloryt. Ramy mogą być gładkie lub chropowate, o różnej szerokości, wyprofilowaniu i w różnych kolorach.

Zalety ram aluminiowych

Ramy aluminiowe zapewniają stabilność, nie ulegają korozji, a czyszczenie ich jest bardzo proste. Zabrudzone powierzchnie wystarczy przetrzeć mokrą ścierką. Ponadto jest to materiał ekologiczny ulegający recyklingowi. Zakup ram aluminiowych nie jest mocno odczuwalny dla domowego budżet, ponieważ to materiał ogólnie dostępny, a co za tym idzie też niedrogi. Ramy wykonane z aluminium przybierają wiele form i kształtów, wytwarzane są w rozmiarach uniwersalnych lub dostosowuje się je wielkością do indywidualnych zamówień. Mogą być dodatkowo wyposażone w szklaną przesłonę. Podczas zakupu warto korzystać z oferty tylko renomowanych producentów, mogących poszczycić się dużym doświadczeniem w branży i sprzedażą sprawdzonych produktów wysokiej jakości po to, aby tak wybrane ramy mogły nam służyć na lata.

Podczas wyboru ramy aluminiowej należy pamiętać, że powinna ona lekko kontrastować ze ścianą. Jednocześnie, jeżeli obraz utrzymany jest w chłodnej lub ciepłej kolorystyce, warto dobrać ramę w podobnym stylu.