Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Jak dbać o ramy do obrazów?

13 lis 2019 15:24:33

Zachwycając się pięknymi dziełami sztuki malarskiej zazwyczaj nawet nie zwracamy uwagi na ramy obrazów. Co prawda rama nie powinna przykuwać uwagi ani wychodzić na pierwszy plan. Niemniej jednak musi podkreślać styl oraz charakter dzieła, które jest w niej osadzone. Zabrudzona i nieestetyczna rama obrazu znacznie obniża wartość samego dzieła. Ponadto nie świadczy zbyt dobrze o jego właścicielu. Dlatego warto poznać kilka wskazówek dotyczących dbałości o ramy obrazów. Dzięki temu domowa kolekcja dzieł sztuki będzie prezentować się w pełni okazale.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Ramy do obrazów są nieodłącznym elementem każdego dzieła. Wyznaczają wizualne granice obrazu, który jest w nie oprawiony. Mogą być ozdobne albo proste i minimalistyczne. Niegdyś ramy były bogato zdobione, często przykuwały oczy oglądających bardziej niż samo arcydzieło. Wyrabiane ręcznie, były sygnowane imieniem i nazwiskiem artysty, który je wykonał. Wybór odpowiednich ram był często dokonywany przez malarza, który był autorem obrazu. W dzisiejszych czasach zdajemy się zapominać o tym, że ramy do obrazów są niezwykle istotnym elementem całej artystycznej kompozycji i coraz częściej decydujemy się na ramy dostępne w sieciowych sklepach, które pozbawione są artystycznego zacięcia i unikatowego wyglądu.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Lustro może być wyłącznie funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza.

Oprawione jednak w estetyczną, dekoracyjną ramę, stanie się ważnym detalem w aranżacji całego pomieszczenia.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Rama obrazu ma za zadanie wyznaczyć jego granice, podkreślić zalety dzieła, odpowiednio skadrować i w rezultacie powyższych pomóc w jego odbiorze, a ponadto zabezpieczyć i ochronić obraz przed zniszczeniem. Głównym elementem ramy obrazu są listwy. Listwy ramiarskie możemy podzielić według szeregu kryteriów, m.in. ze względu na typ materiału wykonania, sposób zdobienia, rodzaj profilu listwy, metody łączenia listw czy przeznaczenie ramy. W niniejszym artykule przybliżamy nieco to zagadnienie. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Rama obrazu nie jest tylko dodatkiem, który ma ochronić nasze dzieło przed zniszczeniem czy uszkodzeniem. To również jest element wpływający na odbiór wizualny całości kompozycji. Dobrze dobrana rama wydobędzie z eksponowanego dzieła jego walory, sama zaś pozostając nieco na drugim planie. W niniejszym wpisie zastanawiamy się, jak rama może wpłynąć na wrażenia wizualne odbiorcy.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Dekoracja ściany w formie obrazu, zdjęcia, reprodukcji, ryciny, mapy, plakatu czy nawet T-shirtu wymaga dobrej oprawy tak, by nasza ozdoba uzyskała jak najlepszą ekspozycję. Co jest taką oprawą? Oczywiście ramka do obrazów! By ją kupić, najprościej jest udać się do marketu budowlanego lub sklepu ramiarskiego i próbować dobrać gotową ramę do obrazów stosownie do wymiarów oprawianej ozdoby. Co jednak, gdy ozdoba jest nietypowych wymiarów? Albo – co gorsza – możemy dobrać ramę do wymiaru, ale jej listwy ramowe nijak nie pasują do naszego wystroju wnętrza? Wówczas powinniśmy zakupić ramę na zamówienie.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Ciężko wyobrazić sobie eleganckie wnętrze bez dekoracji na ścianach. W domach, mieszkaniach a także miejscach publicznych jak muzea, galerie czy restauracje, obrazy lub plakaty stanowią nieodłączny element aranżacji. Sam obraz jest oczywiście najważniejszym elementem dekoracyjnym, jednak istotną jego część stanowi sama rama i sposób mocowania do ściany. Odpowiednie zawieszki do obrazów pozwalają na stabilne przytwierdzenie dzieła sztuki do powierzchni a także zabezpieczają obraz przed zniszczeniem czy upadkiem. Warto przyjrzeć się dostępnym na rynku rozwiązaniom i wybrać takie, które spełnia nasze oczekiwania.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Rodzajów oprawianych w ramy obiektów jest wiele: oprawić można obrazy olejne, akwarele, gwasze, ryciny, rysunki, mapy, grafiki, plakaty, obiekty trójwymiarowe, papirusy, wycinanki, tkaniny, zdjęcia, można nawet ozdobić ściany samymi ramami... Tylko jak je właściwie dobrać? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Gotowe ramy do obrazów to rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością dopasujecie Państwo ramę do swojego obrazu czy fotografii. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku, gdy posiadają Państwo obraz w standardowych rozmiarach lub w innym rozmiarze dostępnym w naszym asortymencie.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Ramy aluminiowe cechują się prostotą i delikatnością. Dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz, gdzie można używać ich do oprawy obrazów, plakatów, zdjęć czy dyplomów. Ponadto świetnie eksponują sztukę współczesną i wydobywają z abstrakcji niepowtarzalną wartość artystyczną, tworząc kompozycję przenikającą całą aranżację pomieszczenia. Nadają mieszkaniu niepowtarzalny charakter.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  • brand
loader
loader
img