Strona:
  1. 1
  2. 2

Ciężko wyobrazić sobie eleganckie wnętrze bez dekoracji na ścianach. W domach, mieszkaniach a także miejscach publicznych jak muzea, galerie czy restauracje, obrazy lub plakaty stanowią nieodłączny element aranżacji. Sam obraz jest oczywiście najważniejszym elementem dekoracyjnym, jednak istotną jego część stanowi sama rama i sposób mocowania do ściany. Odpowiednie zawieszki do obrazów pozwalają na stabilne przytwierdzenie dzieła sztuki do powierzchni a także zabezpieczają obraz przed zniszczeniem czy upadkiem. Warto przyjrzeć się dostępnym na rynku rozwiązaniom i wybrać takie, które spełnia nasze oczekiwania.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Gotowe ramy do obrazów to rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością dopasujecie Państwo ramę do swojego obrazu czy fotografii. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku, gdy posiadają Państwo obraz w standardowych rozmiarach lub w innym rozmiarze dostępnym w naszym asortymencie.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Ramy aluminiowe cechują się prostotą i delikatnością. Dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz, gdzie można używać ich do oprawy obrazów, plakatów, zdjęć czy dyplomów. Ponadto świetnie eksponują sztukę współczesną i wydobywają z abstrakcji niepowtarzalną wartość artystyczną, tworząc kompozycję przenikającą całą aranżację pomieszczenia. Nadają mieszkaniu niepowtarzalny charakter.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Dobrze dobrana rama ustala płaszczyznę obrazu i zabezpiecza dzieło przed uszkodzeniem. Wyznacza kadr, który skupia uwagę obserwatora, a także wydobywa z obrazu walory artystyczne i wzmacnia przekaz. Z tego powodu oprawa obrazu powinna być przemyślana. Na rynku dostępne są różne rodzaje ram zaczynając od drewnianych (drewno surowe, bejcowane, pokryte fornirem), a kończąc na lekkich i bardziej odpornych na uszkodzenia, ramach wykonanych z aluminium. Ponadto wachlarz cen jest całkiem szeroki. Wszystko uzależnione jest od tego, z jakiego materiału rama powstaje. Drewno importowane z Włoch, Hiszpanii czy Ameryki skutecznie winduje cenę. Nie bez znaczenia pozostaje ornamentyka, która podkreśla symbolikę obrazu. Najwyższe ceny osiągają ramy drewniane rzeźbione ręczne, pokryte płatkami złota. Standardem jest to, że do każdego produktu wstawiany jest tzw. krokodyl, czyli popularnie zwana zawieszka.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Rama do obrazu wydaje się dość nieskomplikowaną konstrukcją, zwykle traktowaną jako pewien dodatek do obrazu na płótnie lub papierze.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Jak wyeksponować dyplomy?

8 lis 2018 13:16:58

Różnego rodzaju dyplomy, świadectwa i certyfikaty są nie tylko zaświadczeniem, że dana osoba ma kompetencje do wykonywania jakiejś czynności, ale mogą być również wspaniałym narzędziem marketingowym. Klientki prędzej zaufają kosmetyczce czy manicurzystce, która ukończyła wiele różnych kursów, niż osobie, która może pochwalić się tylko ukończeniem szkoły kosmetycznej. Dlatego właśnie w wielu punktach usługowych ich właściciele z dumą prezentują swoje osiągnięcia i chętnie wieszają dyplomy na ścianach.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Umiejętne zaaranżowanie ścian w przedpokoju nie jest łatwym zadaniem. Na jednej z nich zazwyczaj wieszamy ogromne lustro, a potem zastanawiamy się, co powinno znaleźć się na pozostałych. Półki i szafki nie zawsze są dobrym pomysłem – optycznie zmniejszają przedpokój, a dodatkowo mogą niebezpiecznie ograniczać ciągi komunikacyjne. Dlatego wiele osób decyduje się na powieszenie w tym miejscu zdjęć lub grafik. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Być może macie w szafie pamiątki z jakiegoś wydarzenia: koncertu, festiwalu, meczu, imprezy, pamiątkowego spotkania, wyjazdu integracyjnego, a może dawno temu działaliście w jakiejś organizacji i chcielibyście przywołać dziś wszystkie te wspomnienia? 

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Jak oprawiać tkaniny?

23 sie 2018 09:04:35

Obrazy, ryciny i zdjęcia to nie wszystko, co można oprawić oraz powiesić na ścianie. Coraz częściej ozdabiamy wnętrza domów innymi ciekawymi dekoracjami, np. suszonymi okazami roślin, wycinankami lub ciekawą, intrygującą tkaniną. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy jak oprawiać tkaniny.

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep

Nie ma chyba domu, w którym nie znajdziemy fotografii. Zdjęcia są też doskonałym elementem dekoracyjnym, dzięki którym nasze wnętrze nabierze bardziej estetycznego wyglądu. Do tego celu możemy wykorzystać nie tylko własne fotografie, ale również ciekawe reprodukcje znanych artystów, także te w dużych formatach. Dlatego, by podkreślić wartość artystyczną zdjęć, należy je odpowiednio wyeksponować. 

Czytaj więcej
Dodał Sayart Sklep
Strona:
  1. 1
  2. 2
  • brand
loader
loader
img